ZOO PRODEJNA
Novinky
26.04.2008 Nynější aktualita na stránkách
Dnes došlo k rozsáhlým úpravám v administraci a nyní čekáme, až nám webhostingová společnost umožní plnění databáze obrázky a vytvoření tak sekce SORTIMENT.
23.04.2008 Spuštění internetových stránek
Dnes jsme uvedli do provozu naše internetové stránky, které by měly sloužit především Vám všem, naším klientům. Doufáme, že se Vám jejich provedení líbí a najdete zde vše, co Vás zajímá.

Kontakt

mobil:+(420) 739 453 944 

mobil: +(420) 608 771 551
email: v.olbrecht@volny.czDobrý den,

vítám Vás na stránkách firmy Akvárium-Olbrecht.


Na tomto místě bych Vás chtěl informovat o historii naší firmy a o naší nabídce.

V roce 1983 mě inspiroval můj přítel Honza Rusz - nadšený akvarista k pořízení prvního asi 100 litrového akvária. Po prvním roce střídání různých druhů rybek mě nadchly cichlidy z afrických jezer Malawi a Tanganjika a to natolik, že po několika letech jsem měl v jednom pokoji našeho bytu vybudovánu pěstírnu s cca 10.000 l vody a odchovával jsem asi 30 druhů těchto afrických cichlid.


S nostalgií vzpomínám na naše cesty do tehdejší NDR, do Berlína, za nákupy nových druhů ryb, které byly v této době u nás nedostupné, a také na pravidelné cesty na schůze Klubu chovatelů cichlid, kde se od podobně nadšených chovatelů daly načerpat informace o chovu, sehnat nějaká literatura nebo odchovy nových druhů ryb.
 

Problém té doby byl nezájem o většinu těchto ryb v místní prodejně Zverimexu. Začal jsem se tedy zabývat myšlenkou na vybudování prodejny akvaristiky. To se podařilo a na jaře r. 1990 jsme otevřeli pod hlavičkou firmy Union specializovanou prodejnu akvaristiky v domě č. 1256 na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Po půl roce provozu jsem prodejnu odkoupil a od září 1990 jsme začali používat název AKVÁRIUM-OLBRECHT.
 

Ze začátku jsme byli zaměřeni pouze na akvaristiku, ale postupem času jsme na základě poptávky chovatelů jiných druhů zvířat postupně náš sortiment rozšiřovali. Po několika rekonstrukcích prodejny nás dnes najdete pod názvem ZOO PRODEJNA na vývěsním štítu. I přes poměrně stísněné prostory Vám dnes můžeme nabídnout kompletní sortiment pro akvaristiku včetně jezírek, teraristiku, exotické ptactvo, drobné savce, psy a kočky. Akvaristika ale zůstala naším hlavním oborem. Zde Vám můžeme nabídnout vše od výběru jakékoli nádrže, které sami vyrábíme i na míru včetně stojanů a osvětlovacích krytů, přes zařízení akvária na klíč, až po údržbu. A to jak akvária sladkovodní, tak mořská.
 

V našich třiceti nádržích se střídá nabídka cca 100 druhů akvarijních ryb a asi 30 druhů rostlin. Další stovky druhů ryb i hodně neobvyklých jsme Vám schopni zajistit na objednávku.


Doufám, že Vás naše nabídka zaujme a přijdete nás navštívit nebo nám zavoláte. Rádi Vás obsloužíme nebo odpovíme na Vaše otázky.


Přeji Vám příjemný den.

 

Václav Olbrecht
majitel obchodu
copyright 2008 ipodnikani.cz